Paste your Bing Webmaster Tools verification code here

+370 683 84819

Savanorių pr. 178F, Vilnius

+370 646 92321

Verkių g. 50, Vilnius

+370 607 78081

Ateities 21A, Vilnius
Kur mes esame?

Paskirstymo diržas

CONTITECH ir GATES yra pagrindiniai paskirstymo diržų, bei paskirstymo diržų komplektų gamintojai.

Įtempimo guolių didžiausias gamintojas yra INA. Aušinimo pompas kokybiškas gamina SKF  bei HEPU.

Paskirstymo diržo komplektas

Paskirstymo diržo komplektas

Taigi, kas yra paskirstymo diržas ir kokia jo paskirtis?

Jo paskirtis yra viršutinės ir apatinės variklio dalių sujungimas ir sklandaus variklio darbo užtikrinimas ir palaikymas. Apatinė variklio dalis yra atsakinga už ratų sukimą, o viršutinė dalis yra skirta kuro uždegimui reikiamu momentu. Iš uždegto kuro išsiskiria jėga, kuri tada suka stumoklius, o šie tada jau išjudina ratus.

 

Kaip dažnai reiktų keisti paskirstymo diržą?

Dauguma automobilių gamintojų nurodo, jog paskirstymo diržas turi būti keičiamas nuo maždaug 50 tūkstančių iki 100 tūkstančių pravažiuotų kilometrų. Keičiant paskirstymo diržą dažniausiai rekomenduotina yra keisti ir įtempiančius guolius – dalis atsakingas už minėtojo diržo įtempimą. Be abejo, skirtingi varikliai turi ir skirtingą kiekį įtempėjų. Vis dėlto, kaip dažnai reikia keisti paskirstymo diržą priklausytų tik nuo variklio ir kokiomis sąlygomis naudojaties automobiliu.

Pavyzdžiui, naudojantis automobiliu mieste tirai reikės keisti paskirstymo diržą anksčiau. Taip yra todėl, nes mieste ne retai tenka ir pastovėti prie šviesaforų, o dar jeigu nepasiseka ir pakliūnate į kamštį, tada variklis būna įjungtas dar ilgiau. Todėl dėl dažnesnio ir ilgesnio variklio darbo miesto jo diržas nusidėvi greičiau.

Paskirstymo diržas

Paskirstymo diržas

 

© 2010-2017 Autoservisas UAB Toptis | Visos teisės saugomos. 860778081