+370 683 84819

+370 638 28777

Savanorių pr. 178 F, Vilnius

+370 646 92321

Verkiu g. 50, Vilnius

Sankabos keitimas

Sankabos keitimas, Smagračio keitimas. Automobilio variklio galią ratams perduoda pavarų dėžė sankabos dėka. Sankabos pedalą galime rasti tik automobiliuose, kurie turi mechaninę pavarų dėžę. Automobiliai, kurie turi automatinę pavarų dėžę, sankabos pedalo neturi, bet automatinės pavarų dėžės veikimo principai panašūs.

Sankaba

Sankaba

Taigi sankabos paskirtis yra perduodi sukimo jėgą į automobilio ratus. Sankaba yra tarpinis elementas tarp variklio ir pavarų dėžės. Spausdami sankabos pedalą automobilio salone, laikinai atitraukiam ir tarsi atjungiame variklį nuo ratų ir taip automobilis rieda laisva eiga. Kai pamažu atleidinėjame sankabos pedalą, sankaba palaipsniui perduoda variklio sukimąsi pavarų dėžei, o pastaroji sukimąsi perduoda į ratus ir automobilis važiuoja.

Sankabą dažniausiai sudaro trys dalys: sankabos diskas, diskatorius ir išminamas guolis. Patartina keisti visas tris dalis . Tai yra kartu dirbančios dalys ir dėvisi jos visos. Kad pakeisti sankabą, reikia nuimti pavarų dėžę. Tai nėra labai pigi ir greita paslauga. Gerai pagalvokite, ar po mėnesio kito norėsite gaišti laiką ir vėl mokėti nemažus pinigus.

Išminamasis sankabos guolis

Išminamasis sankabos guolis

Kada reikia keisti sankabą?

Dažniausiai sudyla sankabos diskas arba sugenda ir išsausėja sankabos išminamasis guolis. Kai sugenda guolis, numynus automobilio sankabą pasigirsta metalo džeržgesys ir skardus garsas, kuris laikui bėgant garsėja. Susidėvėjus sankabos diskui, variklis pradeda nebeperduoti sukimo galios į automobilio ratus dėl to kad, sukibimui skirta dalis būna pilnai nudilusi. Tokį gedimą nebūna sunku diagnozuoti. Kai automobiliu kylate į kalną, spaudžiate akseleratoriaus pedalą ir matote kaip kyla variklio apsukos, bet automobilis greičiau nevažiuoja ir greitis nedidėja. Dažnai yra užuodžiamas specifinis svilėsių kvapas, kurį skleidžia kaisdamas sankabos diskas.

Sankabų gamintojai nurodo šių mechanizmų tarnavimo laiką, bet praktiškai neįmanoma nustatyti kilometražo, ar laiko kas kiek kilometrų reikia keisti sankabą. Tai įtakoja važiavimo stilius, važinėjama mieste ar ilgesniais atstumais. Pradedantis  vairuotojas gali ir per labai trumpą laiką “ sudeginti “ sankabą. Kai sankabos tarnavimo laikas eina į pabaigą, padidėja automobilio kuro sąnaudos. Nereikia laukti, kol automobilis visiškai sustos. Sugedo sankaba? Nori kokybės, važiuok čia.

Sankabos keitimas

     Lt  Eur
1 Pavarų dėžės nuėmimas / pastatymas Nuo 120 Nuo 34,76
2 Sankabos keitimas Nuo 120 Nuo 34,76
3 Sankabos reguliavimas Nuo 30 Nuo 8,69
4 Sankabos lyno keitimas Nuo 30 Nuo 8,69
5 Darbinio / pagrindinio cilindriuko keitimas Nuo 60 Nuo 17,38

Turite klausimų? Norite pasikeisti sankabą? Skambinkite jau dabar! Tel. 864692321.