fbpx

+370 683 84819

Savanorių pr. 178F, Vilnius

+370 646 92321

Verkių g. 50, Vilnius

+370 607 78081

Ateities 21A, Vilnius

Sankaba

 

Pagrindiniai sankabos sistemos tiekėjai

LUK, VALEO ir  SACHS yra pagrindiniai automobilių sankabų sistemų tiekėjai, geriausias pasirinkimas keičiant sankabą bei jos elementus.

 

Sankaba

Sankaba

Kas yra automobilio sankaba?

Ratai automobiliuose niekada nesisuka patys – jiems reikia kažkokios tai jėgos, stumties, kad juos išjudintų. Tą jėgą suteikia variklis, kurią per sankabą paskirsto pavarų dėžė.

Sankabos paskirtis

Sankaba yra tarpinė detalė tarp pavarų dėžės ir variklio. Paspaudžiant sankabos pedalą automobilio, gaima sakyti, atsijungia ratai nuo variklio ir mašina rieda pati. Pamažu atleidžiant sankabos pedalą yra perduodama variklio duodama sukimosi jėga pavarų dėžei ir tada ji jau yra paskirstoma į ratus – tokiu būdu automobilis pajuda iš vietos.

 

Sankabos komplektas

Sankabos komplektas

Sankabos devėjimasis

Mieste sankaba yra dažniau naudojama dėl didelio eismo – vadinasi reikia dažniau perjunginėti pavaras – o užmiestyje, nesant dideliam eismui, galima paprasčiausiai ilgesnį laiką palaikyti panašų greitį, taip nesukeliant per didelių ar per mažų apsukų.

 

Nusidevėjusi sankaba padidina ir variklio kuro sąnaudas, todėl visada yra svarbu atpažinti gedimą ir profilaktiškai atlikinėti apžiūrą. Apie sankabos gedimą dažniausiai gali informuoti nepageidautinas garsas. Paspaudžiant pedalą neturi girdėtis jokių bereikalingų garsų, todėl, jei išgirstate čaižų garsą, perjungiant pavaras, ko gero teks kreiptis į autoservisą.

© 2010-2021 Autoservisas UAB Toptis | Visos teisės saugomos.