Automobilių akumuliatorių keitimas Vilniuje | TOPTIS

Akumuliatoriai ir akumuliatorių keitimas

Akumuliatorius – tai automobilio elektros energijos šaltinis, kurio keitimo laikui atėjus, kyla nemažai klausimų. Nuo akumuliatoriaus pasirinkimo priklauso, kaip ilgai jis tarnaus, ar efektyviai atliks savo funkciją. Aptarsime dažniausiai pasitaikančius klausimus, susijusius su akumuliatoriais: kaip jis parenkamas? Kaip parinkti akumuliatorių pagal automobilį? Kokie yra akumuliatorių modeliai ir jų privalumai? Kaip akumuliatorių pakrauti ir kada jau reikia keisti į naują?

Akumuliatorius

Kaip parenkamas akumuliatorius ir į ką svarbu atsižvelgti?

Tam, kad akumuliatorius vykdytų savo funkcijas efektyviai, būtina jį pasirinkti teisingai. Štai į ką svarbu atkreipti dėmesį perkant šį automobilio priedą:

 • Akumuliatoriaus gamintojas. Dažnai apie akumuliatoriaus kokybę galima spręsti pagal tai, kokia įmonė jį pagamino. Plačiai žinomi prekiniai ženklai, tokie kaip „Bosch“, „Varta“, „AD“rinkoje yra tapę kokybės sinonimu. Tuo tarpu pirkdami mažai arba visai nežinomų gamintojų akumuliatorius negalėsite būti tikri, ar šie bus ilgaamžiai bei kokybiški.
 • Techninės charakteristikos. Jei akumuliatorių rinksitės patys, svarbiausi techniniai parametrai yra šie: startinė srovė (matuoja, kiek reikia energijos, kad variklis užsivestų), rezervinis talpumas (nurodo, kiek laiko akumuliatorius veiks, neužsivedant varikliui), dydis (jis turi atitikti automobilio gamintojo reikalavimus) ir amžius (nurodoma pagaminimo data).
 • Modelis, tinkamas jūsų automobiliui. Labai svarbu išsirinkti būtent jūsų automobilio markei tinkamą akumuliatorių, nes tik tada jis atliks savo funkcijas viso garantijoje numatyto laikotarpio metu. Kaip tai padaryti, skaitykite pastraipoje žemiau.
 • Garantija. Atkreipkite dėmesį, kokį garantijos laikotarpį suteikia akumuliatoriaus gamintojas. Rekomenduojame ieškoti prietaisų, kuriems suteikiamas bent 2 metų garantinis terminas.

Kaip pasirinkti akumuliatorių pagal automobilį?

Jau minėjome, kad sklandžiam akumuliatoriaus darbui svarbu pasirinkti būtent jūsų automobiliui tinkamą modelį. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pasinaudoti akumuliatorių gamintojų arba tiekėjų puslapiuose esančiomis specialiomis skaičiuoklėmis. Jose reikia įvesti šią informaciją:

 • automobilio tipą (pvz. lengvasis, krovininis ir kt.);
 • gamintoją (pvz. Audi, BMW ir kt.);
 • automobilio modelį (pvz. A3, GT 320 ir kt.);
 • kuro rūšį;
 • variklio tipą (pvz. 320 i ir kt.);
 • pagaminimo metus.

Suvedus šią informaciją, algoritmas automatiškai parinks ir ekrane parodys, koks yra tinkamas akumuliatoriaus modelis.

Nusprendus pačiam pasirinkti akumuliatorių pagal automobilio markę, būtina atsižvelgti į aukščiau nurodytas technines charakteristikas – startinę srovę (CA), rezervinį talpumą, dydį, amžių ir, žinoma, garantiją. Gali nutikti taip, kad specializuotoje parduotuvėje ar internetinėje svetainėje rasite net kelis jūsų automobilio reikalavimus atitinkančius akumuliatorių modelius. Tokiu atveju atkreipkite dėmesį, ar siūlomas modelis atitinka būtent mūsų šalies klimato reikalavimus (šaltesnio klimato valstybėms reikia galingesnių akumuliatorių, ir atvirkščiai). Taip pat išsirinkite sau priimtiną akumuliatoriaus gamintoją („Varta“, „Bosch“, „AD“ ar kitą).

Akumuliatorius

Ar tinkami akumuliatoriai pagal automobilį, nerekomenduojame spręsti atsižvelgiant į turimą dabartinio akumuliatoriaus modelį. Jis gali būti įdėtas prieš parduodant automobilį, o dažnais atvejais pardavėjai gali siekti sutaupyti, tad įdeda netinkamą modelį, kuris veiks tik trumpą laiką. Kaip nuspręsti, ar jūsų automobilyje įdėtas tinkamas akumuliatorius? Atkreipkite dėmesį į dėžutės, skirtos akumuliatoriui, ir jo paties proporcijas: jei akivaizdžiai matosi, kad proporcija skiriasi (pvz. dėžutėje yra daug laisvos vietos), tuomet, greičiausiai, akumuliatorius yra netinkamas.

Akumuliatorių modeliai ir jų privalumai

Mūsų rinkoje populiariausi akumuliatorių gamintojai yra šie:

 • „Varta“ akumuliatoriai. Daugiau kaip 125 metus rinkoje esantis gamintojas, nuolatos investuojantis į inovacijas. Šia įmone pasitiki tokie automobilių gamybos gigantai kaip BMW, Audi ar Scania. Gamintojo suteikiama garantija – 2 metai.
 • „Bosch“ akumuliatoriai. Vokiečių gamintojas, pelnęs itin gerą reputaciją tiek akumuliatorių, tiek kitų prekių gamyboje. Gamintojo suteikiama garantija – 2 metai.
 • „AD“ akumuliatoriai. 47 metai patirties pasaulinėje rinkoje, prekiauja akumuliatoriais net 40-yje šalių. Gamintojo suteikiama garantija – 3 metai.

Išvardinti gamintojai per daugelį metų užsitarnavo pirkėjų pasitikėjimą dėl kokybiškų produktų.

Kaip pakrauti akumuliatorių?

Jei automobilis neužsiveda, dar nereiškia, kad reikia keisti turimą akumuliatorių – kartais užtenka jį tiesiog įkrauti. Tam, kad akumuliatoriaus krovimas namuose būtų efektyvus, rekomenduojame vadovautis šiais patarimais:

 • Įsigykite ar pasiskolinkite kokybišką (geriausiai – automatinį) įkroviklį;
 • prijungiant akumuliatorių prie įkroviklio, jokiu būdu nesumaišykite polių – teigiamą polių reikia jungti prie įkroviklio teigiamo gnybto, o neigiamą polių – prie neigiamo gnybto;
 • kraukite ne per ilgai, tačiau ir ne visiškai trumpai. Lėtesnis įkrovimas pailgina akumuliatoriaus tarnavimo laiką, tuo tarpu įkrovimas labai maža srove sukelia senėjimą. Įkrovimo laiką galima apskaičiuoti akumuliatoriaus talpą padalinus iš įkrovimo srovės – tai nurodys krovimo iki 80% talpos laiką. Prietaisui pakrauti iki 100% talpos užtruksite dar tiek pat.

Akumuliatorius

Kada reikia keisti akumuliatorių į naują?

Dažniausiai apie akumuliatoriaus keitimą galvojame tada, kai neužsiveda automobilio variklis. Tačiau norint išvengti nepatogumų, tokių kaip vėlavimas ar nenuvykimas į darbą, stresas, skubios naujo akumuliatoriaus paieškos ir kitų, rekomenduojame akumuliatorių pasikeisti dar iki tol, kol jis „numirs“. Tad kaip žinoti, kad atėjo laikas keisti akumuliatorių? Pateikiame atsakymus žemiau:

 • Akumuliatoriaus amžius. Jei akumuliatorius parinktas tinkamai, jis turėtų tarnauti apie 5 metus, o galbūt net ir ilgiau. Pasitikrinkite, kada pagamintas jūsų automobilyje esantis prietaisas ir įvertinkite, kiek dar apytiksliai laiko jis tarnaus.
 • Sunkiai užsivedantis automobilis. Jei orams atvėsus ar automobiliui kelias dienas pastovėjus nenaudojamam, jį darosi sunku užvesti, tai yra rimtas signalas, kad jūsų akumuliatorius paseno. Tokiu atveju rekomenduojame atvykti į bet kurį servisą Vilniuje pasitikrinti likusios prietaiso galios.
 • Apsunkintas „starterio“ veikimas. Kai „starteris“ silpnai suka variklį, dažniausiai tai būna akumuliatoriaus gedimas. Žinoma, kartais dėl tokių pat simptomų gali būti kalti ir pačio starterio gedimai, tačiau taip pat – blogai pritvirtintos akumuliatoriaus klemos, automobilio elektros įranga, dėl kurios iškrovos (vadinama parazitinė apkrova) „nusėda“ akumuliatorius, variklio gedimai (blogos dyzelinio variklio pakaitinimo žvakės, ar rėlė, maža kompresija, kuro sistemos gedimai). Daugiau apie starterio remontą.

Normali akumuliatoriaus apkrova turėtų būti 0,02 – 0,125 A. Taip pat generatorius turi gerai krauti – 13,8 – 14,5 V, nepriklausomai ar įjungti elektros energijos vartotojai (žibintai, stiklo apšildymas, muzikos aparatūra, kondicionierius ir kt.).

Tikriausiai dažnam iš mūsų kyla klausimas – kiek laiko tarnauja akumuliatoriai? Lietuvoje vidutiniškai šis prietaisas tarnauja apie 4 – 5 metus, nors gali gerai veikti ir iki 8 metų.

Pakeitę savo automobilio seną akumuliatorių nauju, jūs:

 • būsite ramūs, kad šaltą rytą akumuliatorius nebus „nusilpęs“;
 • jūsų naujas akumuliatorius bus su garantija;
 • akumuliatoriaus keitimo metu sužinosite generatoriaus būklę. Daugiau apie generatorių remontą.

TOPTIS servisai prekiauja akumuliatoriais, skirtais beveik visiems automobiliams. Mielai suteiksime jums paslaugas ar konsultacijas, padėsime teisingai pasirinkti akumuliatorių, tinkantį jūsų automobiliui. Kviečiame atvykti!

Ką kalba mūsų klientai

Super. As maniau,kad siais laikais jau nebuna. Sie vyrai daro viska, kad pasalintu aytomobilio problema. Bendravimas profesionalus. Kultura aukstam lygyje. Super.(Ateities g.)

Loreta

Loreta

Geriausias servisas, kuriame teko lankytis (Ateities g.). Nepriekaištingas bendravimas. Meistras apžiūrėjęs automobilį paskambino ir pasakė ką reikia taisyti ir kiek maždaug tai kainuos. Darbus atliko greitai. Darbų kainos labai padorios. Dėkui profesionaliam meistrui.

Vaida

Vaida

Labai norejau padekoti Ateities g.remontavau pas jus automobili toyota yaris,keitete kaladeles ir diskus priekines asies,puikiai pakonsultavot pataret ir tt!!likau labai patenkinta,tiesa sakant daug servisu isbandziau,taciau pirma karta galiu drasiai pasakyti,kad jum rupi klientas!!!aciu!!!technine apziura praejo puikiai:)

Daiva

Daiva

Nuoširdžiai dėkoju Verkių g. esančio serviso meistrams už operatyviai permontuotas padangas ir jas keičiant laiku pastebėtas susidėvėjusias Mazda2 detales , kokybiškas darbas neliko neįvertintas – automobilio techninė apžiūra praėjo be jokių problemų. Ačiū , kad Jūs gerbiate savo klientus.

Kazimieras

Kazimieras

Tvarkėme važiuoklę VW Passat, esam labai patenkinti. Puikiai sutvarkė, puikūs darbuotojai. Šaunu, kad nepraleidžia ir kitų detalių nusidėvėjimų, pataria ir pasako kiek kainuoja tvarkymas ar keitimas…Dabar visada remontuosim tik šiame autoservise…tikrai kokybės ir kainos atžvilgiu geriausia…..

Kristina

Kristina

Kaip vertinate šią paslaugą

Paspausite atitinkamą žvaigždutę

Vidutinis vertinimas 4.8 / 5. Balsų skaičius: 110

Niekas neįvertino šios paslaugos

[booked-calendar style="list" calendar="52"]