Termostato keitimas Vilniuje, kaina | TOPTIS

EN | RU

Termostato keitimas

Termostato keitimas – vienas iš automobilio aušinimo sistemos gedimo sprendimo būdų, kai automobilio variklis kaista arba sunkiai šyla.

Autoservisuose „Toptis“ keičiame termostatus, aušinimo skystį, aušinimo siurblius bei atliekame kitus automobilio remonto darbus. Nesvarbu, ar jūsų automobilis Opel Zafira, Audi B4, Audi A6, Ford Galaxy, BMW E60, VW Sharan ar bet koks kitas – mūsų servise termostatai keičiami visiems automobilių modeliams. Skambinkite ir mūsų meistrai padės sutvarkyti Jūsų automobilį!

Termostatas automobilyje – kas tai?

Termostatas automobilyje priklauso aušinimo sistemai. Jis yra skirtas reguliuoti variklio temperatūrą, todėl jo dėka užtikrinamas greitesnis variklio įšilimas iki normalios darbinės temperatūros. Termostatas yra įmontuotas variklio galvutėje arba vandens siurblio korpuse. Tai yra svarbi automobilio dalis, todėl sugedus, termostatą būtina pakeisti nauju, nes kitaip gali kilti dar rimtesnių variklio gedimų.

Termostato keitimas

Kaip veikia termostatas?

 1. Aušinimo sistemą sudaro didysis ir mažasis aušinimo ratas.
 2. Automobilio varikliui tik pradėjus dirbti, termostatas būna užsidaręs. Tuomet aušinimo skystis teka mažuoju aušinimo ratu, į radiatorių jis nepatenka. Taip variklis greičiau pasiekia darbinę temperatūrą.
 3. Kol termostatas uždarytas, vandens pompa varinėja aušinimo skystį tik tarp variklio ir automobilio salono pečiuko.
 4. Varikliui pasiekus reikalingą temperatūrą, aušinimo skystis pradeda tekėti didžiuoju aušinimo ratu, kurį atidaro termostatas. Šiame procese aušinimo skystis juda ir per radiatorių. Taip automobilis apsaugomas nuo perkaitimo.

Kokie gerai veikiančio termostato privalumai automobiliui?

 • Variklis apsaugomas nuo perkaitimo;
 • pailgėja jo tarnavimo laikas;
 • mažinamos kuro sąnaudos ir išmetamųjų teršalų kiekis.

Keisti termostatą automobilyje vairuotojai dažniausiai apsisprendžia dėl kelių priežasčių:

 1. Atkeliavus pirmiesiems stipresniems šalčiams, nes tada variklis nepasiekia darbinės temperatūros ir automobilio salone būna šalta.
 2. Termostatų keitimų padaugėja vasarą, esant dideliems karščiams. Tada termostatas visiškai neatsidaro, automobilio variklis viršija darbinę temperatūrą, aušinimo skystis užverda ir išteka.

Termostato gedimo požymiai

 • Pakinta darbinė automobilio temperatūra.
 • Temperatūra niekada nepasiekia variklio darbinės temperatūros ribos ir automobilio variklis dirba netinkamu režimu. Padidėja kuro sanaudos ir automobilio salone jaučiamas šaltis. Aušinimo skysčio temperatūra tokiu atveju siekia 40–50 °C.
 • Variklis pradeda sparčiai kaisti ir jo temperatūra viršija leistiną darbinę temperatūrą. Varikliui gresia perkaitimas, o tada nemažos išlaidos ir kelios dienos be automobilio.
 • Jaučiasi prastesnė automobilio trauka.

Svarbūs faktai apie aušinimo sistemą

 • Griežtai nerekomenduojama, nebent avariniu atveju, pilti į automobilio variklio aušinimo sistemą net ir distiliuotą vandenį. To negalima daryti todėl, kad variklio aušinimo skystis prie minusinės temperatūros neužšąla bei kartu savyje turi ir antikorozinių bei tepimo savybių, kurios reikalingos apsaugoti aušinimo siurblį.
 • Aušinimo sistemos skystį patartina keisti bent jau kas dvejus metus.
 • Nepamirškite stebėti aušinimo sistemos lygį ir pasitikrinti prieš kiekvieną ilgesnę kelionę. Paprastai aušinimo sistemos lygis yra matuojamas išsiplėtimo bakelyje. Ten rasite MIN ir MAX žymes, aušinimo skystį patartina laikyti ties MAX žyma.
 • Po ilgų kelionių aušinimo skystis būna įkaitęs, todėl saugokitės ir nenusideginkite rankų, jei tikrinate aušinimo sistemą.

Termostato keitimo ir kitų aušinimo sistemos elementų darbų kainos:

Vandens pompos keitimas Nuo 60 Eur
Termostato keitimas Nuo 45 Eur
Aušinimo skysčio keitimas Nuo 45 Eur
Ventiliatoriaus nuėmimas / pastatymas Nuo 6 Eur
Radiatoriaus keitimas Nuo 60 Eur
Aušinimo sistemos žarnos keitimas Nuo 25 Eur

Kaip pakeisti termostatą?

Keičiant termostatą automobilyje, būtina išleisti aušinimo skystį, nes bus ardoma aušinimo sistema. Kuomet keičiamas termostatas, reikia pakeisti ir korpuso tarpinę. Įdėjus naują termostatą, aušinimo sistema vėl pripildoma skysčio, variklis turi būti užvedamas patikrinimui, ar viskas tinkamai veikia.

Apačioje galite pamatyti vaizdo įrašą kaip keičiamas automobilio termostatas:

Ką kalba mūsų klientai

Super. As maniau,kad siais laikais jau nebuna. Sie vyrai daro viska, kad pasalintu aytomobilio problema. Bendravimas profesionalus. Kultura aukstam lygyje. Super.(Ateities g.)

Loreta

Loreta

Geriausias servisas, kuriame teko lankytis (Ateities g.). Nepriekaištingas bendravimas. Meistras apžiūrėjęs automobilį paskambino ir pasakė ką reikia taisyti ir kiek maždaug tai kainuos. Darbus atliko greitai. Darbų kainos labai padorios. Dėkui profesionaliam meistrui.

Vaida

Vaida

Labai norejau padekoti Ateities g.remontavau pas jus automobili toyota yaris,keitete kaladeles ir diskus priekines asies,puikiai pakonsultavot pataret ir tt!!likau labai patenkinta,tiesa sakant daug servisu isbandziau,taciau pirma karta galiu drasiai pasakyti,kad jum rupi klientas!!!aciu!!!technine apziura praejo puikiai:)

Daiva

Daiva

Nuoširdžiai dėkoju Verkių g. esančio serviso meistrams už operatyviai permontuotas padangas ir jas keičiant laiku pastebėtas susidėvėjusias Mazda2 detales , kokybiškas darbas neliko neįvertintas – automobilio techninė apžiūra praėjo be jokių problemų. Ačiū , kad Jūs gerbiate savo klientus.

Kazimieras

Kazimieras

Tvarkėme važiuoklę VW Passat, esam labai patenkinti. Puikiai sutvarkė, puikūs darbuotojai. Šaunu, kad nepraleidžia ir kitų detalių nusidėvėjimų, pataria ir pasako kiek kainuoja tvarkymas ar keitimas…Dabar visada remontuosim tik šiame autoservise…tikrai kokybės ir kainos atžvilgiu geriausia…..

Kristina

Kristina

Kaip vertinate šią paslaugą

Paspausite atitinkamą žvaigždutę

Vidutinis vertinimas 4.4 / 5. Balsų skaičius: 81

Niekas neįvertino šios paslaugos

[booked-calendar style="list" calendar="52"]