Kvapieji pakabukai, prie oro tiekimo angų tvirtinami kvepalų buteliukai ir kitos panašios priemonės automobilio salone tvyrant itin nemaloniam kvapui neturės didelio efekto. Jei sėdus į vidų iškarto ima riesti nosį, labai tikėtina, kad pernelyg ilgai buvo apleistas oro kondicionierius, keletą metų iš eilės nekeistas oro filtras arba salone pradėjo kauptis drėgmė. Kaip ir daugeliu atvejų, visų šių problemų padeda išvengti tinkama automobilio priežiūra.
Vasaros sezonas primena apie oro kondicionierių
Neretai nemalonus kvapas salone būna užuodžiamas itin karštomis vasaros dienomis, kuomet visu pajėgumu tenka įjungti oro kondicionierių. Veikiant šiai sistemai į garintuvą yra įtraukiamos įvairios smulkios dalelės. Tai gali būti kelio dulkes, žiedadulkės ir bakterijos. Oro kondicionieriuje kaupiantis drėgmei pastarosios taip pat pradeda daugintis, o tai ir lemia nemalonų kvapą.
Svarbu tai, kad bakterijomis užterštas oras yra pavojingas sveikatai, nes gali sukelti alergines reakcijas. Dėl šios priežasties oro kondicionieriaus garintuvą reikėtų reguliariai dezinfekuoti. Turint reikiamas priemones tai galima atlikti ir savarankiškai, tačiau paprasčiau būtų šį darbą patikėti kvalifikuotiems specialistams. Planuojantys tai atlikti savo jėgomis turėtų kruopščiai rinktis naudojamas priemones, kadangi būtina panaikinti ne tik blogą kvapą, bet ir jo atsiradimo priežastį.
Oro kondicionavimo sistemą rekomenduojama valyti mažiausiai kartą per metus ir geriausia – pavasarį. Dezinfekuodami garintuvą prieš šiltąjį sezoną ir po jo garantuotai išvengsite nemalonaus kvapo bei galimo pavojaus sveikatai. Automobilio kondicionieriaus dezinfekciją ir valymą galite atlikti ir TOPTIS autoservise. Čia pat gali būti atliktas ir automobilio kondicionieriaus pildymas.
Salono filtras – itin svarbus, bet dažnai pamirštamas
Dar vienas itin dažnai pasitaikantis nemalonų kvapą lemiantis trūkumas – laiku nepakeistas salono filtras. Jo funkcija yra surinkti dulkes, žiedadulkes ir kitas smulkias ore esančias daleles. Nepakeitus salono filtro padidėja oro kondicionavimo sistemai tenkanti apkrova, o dalis sveikatai žalingų dalelių patenka tiesiai į automobilio saloną. Salono filtro keitimas – privalo būti atliekamas reguliariai.
Salono filtrą rekomenduojama keisti ankstyvą pavasarį ir prieš pat žiemos sezoną. Itin alergiški ir kvėpavimo takų ligomis dažnai sergantys žmonės taip pat gali rinktis salono filtrus su aktyviąją anglimi. Pastarasis itin rekomenduojamas šiltuoju sezonu, kadangi itin efektyviai sulaiko žiedadulkes ir netgi nepraleidžia išmetamųjų dujų kvapo. Aktyvioji anglis taip pat neleidžia susidaryti pelėsiui, alergenams ir įvairioms bakterijoms.
Viduje kaupiantis drėgmei atsiras ir daugiau problemų
Siekiant išvengti nemalonaus kvapo automobilio salone taip pat būtina užtikrinti, kad viduje nesikauptų drėgmė. Viena dažniausiai tai lemiančių problemų – užsikimšę vandens nutekėjimo latakai.
Automobilį laikant lauke per ilgą laiką ant priekinio stiklo, variklio dangčio ir kitų paviršių krentantys medžių lapai, purvas bei įvairios šiukšlės užkemša vandens nubėgimo latakus. Nebegalėdamas laisvai nutekėti vanduo prasiskverbia į saloną ir susigeria į grindų kilimėlius. Dėl papildomos drėgmės ima rasoti langai, taip pat ji tampa puikia terpe veistis mikrobams ir bakterijoms.
Blogiausia tai, kad šiuo atveju prasto kvapo prasto kvapo lengvai atsikratyti nepavyks. Norint to išvengti reikėtų tiesiog kruopščiai valyti vandens nutekėjimo latakus, rūpintis, kad švarus būtų ne tik automobilio kėbulas, bet ir jo salonas. Plaunant automobilį rekomenduojama itin atidžiai apeiti smulkiausias detales ir siauriausias vietas. Atviri latakai neleis salone kauptis drėgmei, todėl apie blogą kvapą ilgainiui galėsite pamiršti.
Vairuotojai yra įpratę šiltuoju sezonu dažniau siurbti automobilio saloną, tačiau norint pašalinti bakterijas ar automobilių sėdynių apmušalų bei grindų esančias dulkių erkutes to ne visuomet pakanka. Siekiant maksimaliai apsisaugoti reikėtų reguliariai atlikti cheminį salono valymą. Tai itin rekomenduojama automobilyje rūkantiems ar augintinius salone vežiojantiems žmonėms.
Jei norite, kad automobilis tarnautų ilgiau su minimaliais gedimais – visada laiku atlikite profilaktiką. Savalaikė važiuoklės patikra apsaugo nuo rimtesnių važiuoklės remontų. O ką jau kalbėti apie laiku neatliktus variklio sistemos remonto darbus, kurie laiku neatlikti, gali garantuoti kur kas didesnias išlaidas.
Autoservise TOPTIS kviečiame atlikti šiuos darbus: vairo traukės keitimas, ratų suvedimas, granatos keitimas, amortizatorių keitimas, guolių keitimas, sailenblokų keitimas, šarnyrų keitimas, spyruoklių keitimas, šarnyrų restauravimas, duslintuvų remontas, sankabos keitimas, smagračio keitimas, stabdžių remontas, generatorių remontas, starterių remontas.
Rinkitės savo srities specialistus.