Automobilio degalų bakas: kokie tipai ir jo funkcijos | TOPTIS

Turėdami ir naudodami automobilį, vairuotojai turi atsižvelgti į daugelį dalykų. Vienas iš svarbiausių automobilio nuosavybės aspektų yra degalų sąnaudos, todėl supratimas apie automobilių degalų bakus yra labai svarbi lygties dalis. Šiame straipsnyje apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie automobilių degalų bakus, įskaitant skirtingus tipus ir funkcijas.

Kas yra automobilio degalų bakas?

Automobilio degalų bakas – tai talpykla, kurioje laikomi automobilio variklį maitinantys degalai. Bakas paprastai būna automobilio gale ir yra skirtas laikyti pakankamai degalų, kad automobilis veiktų ilgesnį laiką. Degalų bakai gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant plastiką, plieną ir aliuminį, ir būna įvairių dydžių ir formų, priklausomai nuo automobilio markės ir modelio.

Automobilio degalų bako funkcija

Pagrindinė automobilio degalų bako funkcija – saugoti degalus, reikalingus automobilio varikliui maitinti (Jei įdomu, čia rasite straipsnį apie tai kokie yra automobilių variklių tipai ir rūšys). Degalų bakai taip pat atlieka keletą kitų svarbių funkcijų, pvz:

  1. Degalų tiekimas: Degalų bakas tiekia degalus į variklį per degalų siurblį, kuris yra bako viduje. Degalų siurblys siurbia degalus iš bako ir tiekia juos į variklio degalų įpurškimo sistemą, kur jie sumaišomi su oru ir uždegami, kad būtų varomas automobilis. 
  2. Degalų matuoklis: Automobilio prietaisų skydelyje esantis degalų matuoklis vairuotojui rodo, kiek degalų yra bake. Degalų bake yra plūdinis mechanizmas, kuris matuoja degalų lygį ir siunčia signalą į matuoklį.
  3. Sauga: Degalų bakai suprojektuoti taip, kad būtų saugūs ir neleistų ištekėti degalams. Šiuolaikiniai degalų bakai gaminami iš medžiagų, atsparių pradūrimams ir kitiems pažeidimams, be to, juose įrengtos įvairios saugos priemonės, pavyzdžiui, apvirtimo vožtuvai, kad avarijos atveju degalai neišsilietų.

Automobilių degalų bakų tipai

Yra keli automobilių degalų bakų tipai, ir kiekvienas jų turi savų privalumų ir trūkumų. Toliau pateikiami dažniausiai pasitaikantys automobilių degalų bakų tipai:

Plastikiniai degalų bakai yra labiausiai paplitęs degalų bako tipas šiuolaikiniuose automobiliuose. Jie yra lengvi, nebrangūs ir gali būti įvairių formų ir dydžių, kad tiktų įvairioms transporto priemonėms. Plastikiniai degalų bakai taip pat yra atsparūs korozijai ir gali atlaikyti benzino bei kitų degalų poveikį.

Plieniniai degalų bakai buvo labiausiai paplitęs degalų bakų tipas iki plastikinių degalų bakų išpopuliarėjimo. Plieniniai bakai yra patvarūs ir gali atlaikyti didelę jėgą, tačiau jie yra sunkūs ir linkę rūdyti. Daugumoje šiuolaikinių automobilių nenaudojami plieniniai degalų bakai, tačiau jie vis dar naudojami kai kuriuose senesniuose automobiliuose ir sunkvežimiuose.

Aliuminio degalų bakai yra lengvi ir atsparūs korozijai, todėl puikiai tinka aukštos klasės automobiliams. Jų gamyba yra brangesnė nei plastikinių degalų bakų, o juos sugadinus gali būti sunkiau suremontuoti.

Kompozitiniai degalų bakai gaminami iš įvairių medžiagų, pvz., plastiko ir anglies pluošto. Jie yra lengvi, tvirti ir atsparūs korozijai, todėl yra puikus pasirinkimas aukštos klasės transporto priemonėms. Tačiau jie yra brangesni už kitų tipų degalų bakus, o jų remontas gali būti sudėtingas.

Automobilių degalų bakų priežiūros patarimai

Kad automobilio degalų bakas būtų geros būklės ir išvengtumėte problemų kelyje, pateikiame keletą techninės priežiūros patarimų:

  1. Reguliariai tikrinkite, ar degalų bakas yra sandarus ir nepažeistas. Ieškokite įtrūkimų ar kitų nusidėvėjimo požymių ir prireikus baką suremontuokite arba pakeiskite.
  2. Palaikykite degalų baką švarų. Bake gali kauptis nešvarumai ir šiukšlės, dėl kurių gali užsikimšti ir kilti kitų problemų. Naudokite degalų bako valiklį, kad bakas būtų švarus ir jame nesikauptų nešvarumai.
  3. Naudokite aukštos kokybės degalus. Naudodami nekokybiškus degalus galite sugadinti degalų baką ir kitas variklio dalis. Įsitikinkite, kad visada naudojate aukštos kokybės degalus, kad išvengtumėte problemų.
  4. Reguliariai tikrinkite degalų – kuro filtrą. Kuro filtras yra atsakingas už priemaišų pašalinimą iš degalų prieš jiems patenkant į variklį. Jei filtras užsikemša, gali kilti problemų dėl degalų bako ir kitų variklio dalių, todėl rekomenduojama keisti kuro filtrą periodiškai.

Automobilio degalų bakas yra labai svarbi transporto priemonės sudedamoji dalis, kurios neturėtumėte laikyti savaime suprantamu dalyku. Jame saugomi degalai, reikalingi automobilio varikliui veikti, ir jis atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant bendrą automobilio veikimą. Tinkamai rūpindamiesi savo automobilio degalų baku ne tik užtikrinsite sklandų automobilio veikimą, bet ir padidinsite jo ilgaamžiškumą. Labai svarbu atkreipti dėmesį į degalų bako priežiūrą ir nedelsiant spręsti bet kokias problemas, kad ateityje išvengtumėte didesnių problemų. Tinkamai prižiūrint ir skiriant dėmesį, jūsų automobilio degalų bakas gali patikimai tarnauti ilgus metus.

[booked-calendar style="list" calendar="52"]