Žieminės padangos - Toptis.lt

Žieminės padangos: kada keisti

Vadovaujantis KET nurodymais, nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Taigi, žieminėmis padangomis rekomenduojame pasirūpinti lapkričio 1–10 d. arba iškritus sniegui, esant žemesnei nei 0°C temperatūrai.

Žieminių padangų tipai: dygliuotos, minkšto ir kieto mišinio, universalios

Žiemines padangas rinkitės pagal tai, kokia kelio danga dažniausiai teks važiuoti. Tinkamos žieminės padangos tiek jums, tiek keleiviams užtikrins didesnį saugumą.

Padangų rūšisTinkamiausia kelio dangaMažiau tinkama kelio dangaKada rinktis
Dygliuotos padangosApledėjusi, apsnigta kelio danga:1) Padangos puikiai sukimba su šia danga (tiek tiesiame kelyje, tiek posūkiuose).2) Stabdymo kelias trumpiausias, lyginant su minkšto ar kieto mišinio padangomis.Šlapia arba sausa kelio danga:1) Pailgėja stabdymo kelias.2) Didėjant greičiui sausame ar šlapiame kelyje, didėja ir nestabilumas.3) Padangos kelia triukšmą.1) Labai dažnai važinėjant apledėjusiais, prastai valomais keliais.2) Gyvenant užmiestyje ir nuolat keliaujant sunkiai pravažiuojamomis vietomis.
Minkšto mišinio padangosApsnigta, apledėjusi kelio danga, esant didesniam (nuo – 10°C) šalčiui:1) Minkšto mišinio padangos gerai sukimba su sniegu ir ledu.
2) Jos beveik neskleidžia triukšmo ir neblaško dėmesio.
Šlapia arba sausa, kelio danga:1) Padangos greičiau dyla.

2) Nestabilu važiuoti didesniu greičiu.

3) Pailgėja stabdymo kelias (jis tampa ilgiausiu iš visų žieminių padangų tipų).
1) Norint važiuoti patogiai, be triukšmo, blaškančio dėmesį.

2) Žiemą važiuojant nedideliu greičiu.

3) Sinoptikmsi prognozuojant šaltą žiemą, su vyraujančia -10°C ir žemesne temperatūra.
Kieto mišinio padangosŠlapia arba sausa kelio danga:1) Padangos geriausiai sukimba su šia danga (net ir esant šlapdribai).2) Stabilu važiuoti ir didesniu greičiu.Apsnigta, apledėjusi kelio danga:1) Prailgėja stabdymo kelias (jis bus ilgiausias, palyginus su dygliuotomis ir minkšto mišinio padangomis).1) Žiemą dažniausiai važiuojant nuvalytais, pabarstytais keliais (po miestą; automagistralėse, ypač jose keliaujatant didesniu greičiu).

2) Kai automobilis varomas priekiniais ratais (galiniais ratais varomų automobilių vairuotojams nereikėtų rinktis kieto mišinio padangų, nes ratai gali lengvai prasisukti dėl prasto sukibimo).
Universalios padangosKruopščiai nuvalyta, sausa, pabarstyta, neslidi kelio dangaSlidi, nevalyta kelio danga, esant minusinei temperatūrai:1) Universalių padangų savybės (stabilumas, stabdymo kelio ilgis ir kt.) yra gerokai prastesnės nei žieminių padangų, todėl padidėja autoįvykių pavojus.2) Dar nėra tokio universalių padangų gumos mišinio, kuris puikiai tiktų esant ir pliusinei, ir minusinei oro temperatūrai.1) Tik pavienių kelionių atvejais, gerai nuvalytais ir pabarstytais keliais.

Labai svarbi žieminių padangų charakteristiką – skleidžiamas garsas. Visos padangos kelia triukšmą, tačiau tai dar nereiškia jų gedimo. Dėmesį į padangos skleidžiamus garsus atkreipkite tada, jei, važiuojant lygių keliu, išgirsite iš jų sklindantį ūžesį. Tai – signalas, jog metas atlikti priekinių ir galinių padangų sukeitimą vietomis.

Padėsime išsirinkti jūsų poreikius geriausiai atitinkančias naujas žiemines padangas. O jas įsigyti galėsite čia pat, mūsų salone.

Turite klausimų? Norite įsigyti žiemines padangas automobiliui? Susisiekite arba skambinkite jau dabar! Tel. 864692321

[booked-calendar style="list" calendar="52"]